علت خیانت مردان متأهل

۰۵ تیر ۱۳۹۷

هرچند هیچگاه خیانت قابل توجیه نیست اما همیشه همه ی ما برای توجیه کارهای بد خود دلایلی می آوریم. بهتر است بدون در نظر گرفتن این موضوع که آیا این بهانه ها درست و پذیرفتنی هستند یا نه، دلایل اصلی و پنهان بعضی خطا ها را پیدا کنیم تا بتوانیم از وقوع آنها جلوگیری کنیم.

در زمینه ی روابط زناشویی و همسرداری، متخصصان علم روانشناسی و مشاوره همیشه به دنبال یافتن علت وقوع مسائلی هستند که بین زن و شوهر ها پیش میاید و در بسیاری موارد به خیانت می انجامد. شما هم اگر درگیر چنین مسئله ای در زندگی مشترک خود شده اید می توانید به سراغ متخصصان با تجربه ای بروید که آماده ی ارائه ی مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج و راهنمایی شما در این زمینه ها هستند. یکی از نزدیک ترین و مطمئن ترین راه های ارتباط با یک مشاور حرفه ای مشاوره آنلاین تاپمو می باشد.

خیانت به همسر چیست؟!

خیانت در زندگی مشترک، یعنی داشتن رابطه ای غیر متعارف با فردی دیگر به جز همسر خود. در دنیای امروز با راه های ارتباطی زیادی که وجود دارد و هر روز نیز بیشتر می شود و با توجه به وسوسه های زیادی که در دنیای مجازی و واقعی وجود دارد باید به این سوال فکر کنیم که مرز ما برای داشتن ارتباطات اجتماعی تا کجاست و خیانت از کجا شروع می شود که حتما در مقاله ای دیگر به این موضوع خواهیم پرداخت.

آمار دقیقی از اینکه خیانت به چه میزان میان افراد رواج دارد در دست نیست و نمیتوان به یقین گفت این موضوع میان مردان بیشتر است یا زنان، ولی بر اساس تجربه زنان بیشتری در میان خیانت دیدگان وجود دارند و بسیاری از خانم ها نیز از احتمال وقوع این مشکل رنج می برند.

بسیاری از افراد با دیدن نشانه ای حتی کوچک از سمت همسرشان به او مشکوک می شوند و کارهای نادرستی انجام می دهند که او را حتی اگر در فکر خیانت کردن نباشد به این سمت هل می دهند.

سردی و بی توجهی

اگر از جمله افرادی هستید که با همسر خود به سردی رفتار می کنند و همیشه در طلب توجه و احترام یک طرفه ی او هستند، باید در انتظار چنین تجربه ی تلخی باشید. همه ی ما چه مرد و چه زن به توجه و محبت درست و صادقانه نیاز داریم و همچنین به اینکه محبت کنیم و اشتیاق را در طرف مقابلمان ببینیم. هرچند اغلب مردها خوددار و درون گرا هستند و به راحتی نیاز های عاطفی خود را مطرح نمی کنند ولی آنها افرادی احساساتی هستند که گاهی از یک کودک هم حساس تر می شوند. این وظیفه ی شماست که به عنوان شریک زندگی او بتوانید تکیه گاه و پشتیبان او باشید و نیاز های عاطفی همسرتان را پاسخگو باشید.

گاهی توجه بیش از حد به مسائلی خاص مانند فرزندان، کار، تحصیل، برنامه های تلویزیون، برگزاری مراسمات، شبکه های اجتماعی، تفریحات و سرگرمی ها و ... می تواند شما را از توجه به همسرتان غافل کند و حتی چنان شما را مشغول کند که متوجه این دوری نشوید.

سرد مزاجی و اشکال در روابط جنسی زناشویی

در زندگی مشترک یکی از مهمترین موارد گرما بخش، روابط جنسی خوب و عاشقانه است. هرچند به دلیل سیستم فیزیولوژیک بدن زنان و مردان، این مشکل از سمت خانم ها بیشتر مطرح می شود و در موارد بیشتری نارضایتی آنها را به دنبال دارد ولی همین نارضایتی در بسیاری مواقع موجب کناره گیری خانم ها از داشتن رابطه با همسرشان می شود و آنها را به سوی طلاق عاطفی پیش می برد. راه حل این مشکلات برای هر زوج بسته به مشکلی که دارند فرق می کند و نیاز به بررسی توسط مشاور با تجربه و متخصص دارد، ولی موضوع قابل توجه این است که باید در صورت نارضایتی آن را مطرح کنید و به جای آوردن بهانه و کناره گیری از داشتن روابط زناشویی در پی حل کردن این مشکل باشید.

تربیت و شخصیت

در بعضی موارد هم اگر همسر خوبی هستید ولی با خیانت شوهرتان رو به رو شده اید شاید در انتخابتان اشتباه کرده اید. با انتخاب فردی که برای ازدواج و همسر خود احترام و ارزشی قائل نباشد و هر کسی در زندگی او نقش یک سرگرمی و تنوع را داشته باشد، نمی توان انتظار یک همسر متعهد و صادق را داشت. شاید فکر کنید عشق آتشین روزهای اول شما را خاص ترین فرد زندگی همسرتان می کند ولی این مشکل شخصیتی که در بعضی افراد وجود دارد چیزی نیست که شما را استثنا کند و سرانجام چهره ی اصلی او نمایان خواهد شد. برای اینکه چنین انتخاب و تجربه ی تلخی را به زندگیتان راه ندهید بهترین راه مشاوره پیش از ازدواج می باشد. یک متخصص با تجربه خیلی بهتر از شما می تواند شخصیت فرد مورد نظر شما را مورد بررسی و شناخت قرار دهد و بهترین راه را نشانتان دهد.

برای همسرتان زنی جذاب و خواستنی باشید

گذشته از همه ی دلایل ریز و درشتی که به تعدادی از آنها در این مقاله اشاره کردیم، اگر فکر می کنید ممکن است همسرتان به شما خیانت کند، پس افرادی را برای او جذاب می دانید و فکر می کنید که ممکن است آنها را به جای شما انتخاب کند. این فکر شما می تواند نشانه ی این باشد که از خودتان اطمینان ندارید واین عدم اطمینان می تواند دلایل فراوانی داشته باشد. دلایلی از جمله کمبود اعتماد به نفس، خود زشت پنداری، افسردگی، درگیری ها و اختلافات زیاد و خیلی دلایل دیگر. برای رفع این نگرانی بهتر است خودتان را بشناسید، نقاط قوت و ضعفتان را پیدا کنید، با همسرتان در این مورد صحبت کنید و اطمینان داشته باشید که کسی که یک بار دلایل کافی برای انتخاب شما به عنوان شریک زندگی اش را یافته است، با رفتار درست می تواند شما را به همان اندازه و یا حتی بیشتر دوست داشته باشد و همیشه در کنار شما بماند.

.نظر خود را در ارتباط با مقاله به اشتراک بگذارید
رزرو نوبت مشاوره

چنانچه میخواهید در یک زمان مناسب نوبت مشاوره از روانشناسان ما بگیرید ، وارد تقویم شوید و زمان های خالی مشاور مورد نظر خود را رزرو نمایید و راس همان روز و ساعت برای شروع مشاوره به سایت و یا اپلیکیشن و یا تلفن و یا دفتر مشاور مراجعه نمایید

مشاهده تقویم نوبت ها

درخواست مشاوره آنلاین

پیشنهاد ما این است که برای یک مشارره بهینه و مفید تر از طریق رزرو اقدام به مشاوره نمایید ، چرا که از قبل هم شما و هم مشاور آمادگی بیشتری خواهد داشت، چنانچه شما عجله دارید ، می توانید یکی از مشاوران آنلاین ما را برای مشاوره انتخاب نمایید

مشاهده لیست آنلاین ها

جستجوی مشاوران نزدیک من

چنانچه شما نیاز به مشاوره حضوری دارید و میخواهید مسافت کمتری را تا دفتر مشاور طی کنید ، وارد نقشه شده و بر اساس موقعیت فعلی خود مشاوران نزدیک را مشاهده نموده و برای شروع چت و یا رزرو نوبت مشاوره حضوری ، روی مشاور کلیک نمایید

مشاهده مشاوران روی نقشه