با چه مردانی ازدواج نکنیم؟ "قسمت اول"

۲۳ تیر ۱۳۹۷

(قسمت اول)

همه ی ما آدم ها خصوصیات خوب و بد داریم. هرکسی با توجه به خانواده، جامعه، فرهنگ و آدابی که در آنها پرورش یافته است دارای اخلاق و شخصیتی مخصوص به خود می باشد. اما مشکل از جایی شروع می شود که ما به داشتن بعضی افکار یا رفتار نامناسب خود، بدون آگاهی به ناپسند بودن آنها و یا بی اهمیت به این موضوع پافشاری می کنیم. بعضی از این خصوصیات قابل اصلاح و تغییر هستند که تغییر آنها نیز تنها با خواست و اراده ی خودمان امکان پذیر است. اما بعضی دیگر جزئی از شخصیت مان می شوند و تغییر آنها بسیار سخت و یا حتی نشدنی است.

در اینجا می خواهیم به چند خصوصیت منفی در بعضی پسران اشاره کنیم که در صورتی که با آنها مواجه شدید بهتر است راه خود را کج کنید و از او فاصله بگیرید، اگرنه احتمالا باید منتظر دردسر های زیادی باشید.

1- مردی که غیر قابل اعتماد باشد.

اعتماد کردن به کسی که قرار است عمر خود را در کنار او بگذرانید مهمترین اصل در ازدواج است که باید در نظر بگیرید. مردی که صداقت و وفاداری نداشته باشد نمی تواند همسر مناسبی باشد. مردی که رازدار و استوار نباشد آماده شروع یک زندگی مشترک نیست.

شاید عواملی مثل محبت و صمیمیت باعث شود تا مدتی اشتباهات او را ببخشید و از آنها تا حدودی چشم پوشی کنید ولی مطمئن باشید اگر اعتماد شما به او ازبین برود دیگر روی آرامش را نمی بینید و این موضوع دلیل بسیاری از مشکلات ظاهری دیگر و در نهایت طلاق عاطفی یا طلاق رسمی خواهد شد.

2- مردی که شکاک و بد دل باشد.

"از همه لحاظ خوب است فقط خیلی گیر می دهد!" این جمله را می گویید و با بهانه ی "حتما خیلی مرا دوست دارد و از عشق زیاد اینجوری است!" خودتان را راضی می کنید. اما اگر واقعا در خودتان مشکلی نیست و حساسیت های بیش از حد و غیر منطقی در طرف مقابلتان می بینید، شاید بد نباشد که با یک مشاوره ازدواج خیال خودتان را راحت کنید. گاهی ممکن است این شکاکی ها دلیل خاصی داشته باشد و به راحتی قابل حل باشد و گاهی هم این گیر های کوچک نشانه هایی از یک اختلال روانشناختی مانند پارانویید است که به درمان جدی نیاز دارد و شاید در بعضی موارد هیچ گاه کاملا برطرف نشود.

3- مردی که افکار خشک و متحجر داشته باشد.

افکار خشک و غیر قابل انعطاف، خیلی خطرناک هستند. وقتی کسی به قدری از چیزی مطمئن باشد و نخواهد دوباره افکار خود را بررسی کند، هیچگاه نمی تواند افکار متفاوت و مخالف خود را هم بپذیرد یا لااقل به آنها احترام بگذارد. از دیدگاه او همه چیز اشتباه است مگر هم نظر با او باشد. شاید شما هم با او در خیلی مسائل هم عقیده باشید و در شروع رابطه با مشکل خاصی رو به رو نشوید حتی یکدیگر را تایید کنید و از این موافقت لذت ببرید، اما مشکل زمانی ایجاد می شود که یک نظر مخالف یا متفاوت داشته باشید. آنگاه زمین و زمان به هم می ریزد و الا و بلا او درست می گوید. حتی حاضر نیست با کسی دیگر مشورت کند و یا بپذیرد که گاهی نظرات افراد در طول زمان تغییر می کند و این می تواند نشانه ی پختگی باشد. البته تغییر مداوم و بی پایه و بنیان بودن افکار هم ایراد بزرگی است، ولی تفاوت اینجاست که چنین فردی ممکن است این مشکل خود را بپذیرد و برای رفع آن تلاش کند اما فرد متحجر هرگز این موضوع را نمیپذیرد پس تلاش و تغییری هم در کار نیست. 

4- مردی که تعادل شخصیتی نداشته باشد.

شخصیت هر فردی در کودکی با توجه به ژن ها و محیط تربیتی او شکل می گیرد. بعضی افراد در خانواده و شرایطی رشد و پرورش می یابند که باعث ایجاد مسائلی در شخصیت آنها می شود. بسیاری از اختلالات شخصیتی و مشکلات روانشناختی ریشه در کودکی افراد دارند و ممکن است با یک اتفاق، شوک و یا تغییر در زندگی، خود را نشان دهند ولی معمولا نمود هایی دارند که نباید راحت از آنها گذشت. اگر مرد مورد نظرتان در بعضی رفتار یا افکار خود تعادل ندارد و واکنش های ناگهانی، غیرمنطقی و غیر عادی نشان می دهد، حتما پیش از ورود به مراحل جدی تر از یک مشاوره روانشناسی در شناخت بهتر او کمک بگیرید. مطمئن باشید هزینه و زمانی که می گذارید ارزش خیالی آسوده برای شروع یک زندگی بی دغدغه و راحت را خواهد داشت.

5- مردی که رفیق باز باشد و دوستان مناسبی نداشته باشد.

اهل دوستی و معاشرت بودن بسیار خوب است و باعث می شود انسان شادتر و سالم تر زندگی کند و بسیاری مزیت های دیگر دارد که هیچ کس نمی تواند آنها را انکار کند. ولی پسری که نتواند بین زندگی خانوادگی و روابط دوستی خود تعادل برقرار کند نمی تواند مرد مناسبی برای زندگی مشترک باشد. او نمی تواند الویت های زندگی زناشویی، همسر و پدر بودن را درک کند و ممکن است در اکثر زمان هایی که شما نیاز به همدم دارید دوستان و آشنایان خود را به همراهی یک زن احساساتی ترجیح بدهد!

همه ما نیاز به ساعاتی برای خلوت و تنهایی و حتی وقت گذرانی با دوستان خود داریم اما افراط و تفریط همیشه زیانبار است و در این مورد می تواند باعث طلاق عاطفی و روحی زن و مرد شود. از سوی دیگر یک دوست نادان می تواند زندگی فرد را به تباهی بکشد. همچنین شما به راحتی می توانید از روی دوستان یک فرد او را بشناسید و با افکار و عقاید او یا سبک زندگی اش آشنا شوید.

در ایجا 5 مورد از خصوصیات مهمی که یک پسر را برای ازدواج نا مناسب می کنند اشاره کردیم. در قسمت دوم این مقاله 5 موردمهم دیگر را بررسی خواهیم کرد.

بهار پولاد – مشاوره ازدواج ، مشاوره فردی

.نظر خود را در ارتباط با مقاله به اشتراک بگذارید
رزرو نوبت مشاوره

چنانچه میخواهید در یک زمان مناسب نوبت مشاوره از روانشناسان ما بگیرید ، وارد تقویم شوید و زمان های خالی مشاور مورد نظر خود را رزرو نمایید و راس همان روز و ساعت برای شروع مشاوره به سایت و یا اپلیکیشن و یا تلفن و یا دفتر مشاور مراجعه نمایید

مشاهده تقویم نوبت ها

درخواست مشاوره آنلاین

پیشنهاد ما این است که برای یک مشارره بهینه و مفید تر از طریق رزرو اقدام به مشاوره نمایید ، چرا که از قبل هم شما و هم مشاور آمادگی بیشتری خواهد داشت، چنانچه شما عجله دارید ، می توانید یکی از مشاوران آنلاین ما را برای مشاوره انتخاب نمایید

مشاهده لیست آنلاین ها

جستجوی مشاوران نزدیک من

چنانچه شما نیاز به مشاوره حضوری دارید و میخواهید مسافت کمتری را تا دفتر مشاور طی کنید ، وارد نقشه شده و بر اساس موقعیت فعلی خود مشاوران نزدیک را مشاهده نموده و برای شروع چت و یا رزرو نوبت مشاوره حضوری ، روی مشاور کلیک نمایید

مشاهده مشاوران روی نقشه