با چه مردانی ازدواج نکنیم؟ "قسمت دوم"

۲۵ تیر ۱۳۹۷

(قسمت دوم)

در قسمت اول مقاله "با چه مردانی ازدواج نکنیم" درباره 5 مورد از خصوصیات مهم اخلاقی و شخصیتی که برای ازدواج با فردی خاص، چراغ خطر را برای خانم ها روشن می کند، صحبت کردیم. در ادامه به 5 خصوصیت دیگر اشاره می کنیم که اگر به دنبال یک زندگی زناشویی آرام و شاد هستید بهتر است آنها را بدانید و بعد تصمیم بگیرید. اگر هم در حال حاضر در رابطه ای هستید شاید بهتر باشد با مشاوره روانشناسی انتخابتان را بسنجید و خیالتان را راحت تر کنید.

6- مردی که به بهداشت شخصی، نظافت و سلامتی اش بی تفاوت باشد.

یکی از مهمترین مسائل مربوط به زندگی انسان ها تمیزی و سلامتی است. همه ما از کودکی یاد میگیریم که باید به بهداشت و تمیزی خود اهمیت بدهیم ولی شاید همه ی اصول را به یک اندازه یاد نگیریم و یا به بعضی از آنها بی توجه باشیم.

کسی که به بوی بد دهان خود توجه نکند حتی با خوشبوترین ادکلن ها و زیباترین لباس ها هم نمی تواند این عیب خود را بپوشاند. وقتی مردی را برای زندگی مشترک خود انتخاب می کنید، به این موضوع هم توجه داشته باشید که اگر کسی به سلامتی و بهداشت روانی و جسمی خود اهمیت ندهد، نمیتواند یا بلد نیست که به سلامتی روانی و جسمی همسر، فرزندان و دیگران هم اهمیت بدهد. این موضوع به صورت پنهان و ناخودآگاه دلیل بسیاری از دلزدگی های زوجین می شود و آنها را از هم دور و حتی بیزار می کند.

7- مردی که خاله زنک و دهن بین باشد.

این اصطلاح را بیشتر درباره ی خانم ها شنیده ایم ولی پسر ها هم به این بلا دچار می شوند. در بعضی موارد با اصول تربیتی اشتباه، نزدیکی و علاقه ای که بین مادران و پسران وجود دارد تبدیل به وابستگی و بی ارادگی فرد می شود، که این پسران را به اصطلاح بچه ننه می گویند. این وابستگی در مردان هم می تواند به فرد یا افرادی در خانواده محدود شود و هم به هر کسی در اطرافیان فرد. به هرحال یکی از شخصیت هایی که زندگی مشترک با آنها بسیار سخت است، شخصیت وابسته می باشد.

مردی که به جای مطالعه، بررسی، مشورت گرفتن و فکر کردن، تنها به سراغ افراد و حرف های تکراری و بی اساس برود و وقت خود را با غرغر و گفتگو های بی نتیجه و یا بد نتیجه بگذراند، نمی تواند به عنوان یک همسر مناسب، تکیه گاه محکم و مطمئنی برای همسر خود باشد.

8- مردی که بدقول باشد.

خوش قول بودن هم یکی از زیرمجموعه های اعتماد کردن است که در قسمت اول این مقاله در مورد آن صحبت کردیم. اما خوش قولی به تنهایی یکی از مهمترین اصول اخلاقی یک فرد می باشد که عدم حضور آن بر تمام فضایل اخلاقی سایه می اندازد و شخصیت و درستی فرد را زیر سوال می برد. خوش قول بودن یعنی درست فکر کردن، درست گفتن، درست تصمیم گرفتن و درست عمل کردن.

خانم ها به دلایل فیزیولوژیکی و روانشناختی از آقایان احساساتی تر هستند و امکان سستی اراده و گرفتن تصمیماتی زودهنگام برای آنها بیشتر است. هرچند این دلیل بر بدقولی نمی شود و آنها هم می توانند در تقویت و تحکیم فکر و اراده ی خود تلاش کنند و موفق باشند ولی این موضوع در مردان به همان دلایل که باعث می شود بیشتر توان عمل به آن را داشته باشند، بیشتر مورد توجه است.

9- مردی که اهل کار و تلاش برای زندگی نباشد.

مردان تن پرور که برای رسیدن به هر چیزی حتی یک لیوان آب هنگام تشنگی، تنها از دیگران توقع دارند، نمی توانند یکی از پایه های ساختن یک زندگی سالم و شاداب باشند. در کنار چنین مردی احساس یک خدمتکار یا یک مادر خسته را خواهید داشت. تلاش کردن و داشتن انگیزه برای رسیدن به موفقیت، خود، یک موفقیت است.

10- مردی که به تفریح و شادی به اندازه کافی اهمیت ندهد.

هرچند اهمیت دادن به کار و تلاش یکی از اصول مهم زندگی است و بی کاری و سستی یکی از راه های بی سرانجام و تباه کننده ی زندگی، ولی این گفته بدین معنی نیست که زندگی فقط کار باشد.

کار کردن وقتی لذت بخش و با معنا می شود که در کنار آن تفریح و هیجانات زندگی هم قرار گیرد. تفریحات سالم و لذت های حقیقی زندگی در کنار افرادی که دوستشان داریم زندگی ما را شاداب می سازند.

مردی را برای زندگی آینده خود انتخاب کنید که برنامه ریزی و ایجاد تعادل را برای کارهای مختلف زندگی بلد باشد و یا لااقل به یادگرفتن و به کار بستن آنها اهمیت بدهد. و البته به این نکته مهم هم توجه کنید که علایق شما و همسرتان باید با یکدیگر هم خوانی داشته باشد.

خصوصیاتی که به آنها اشاره کردیم می توانند در بسیاری از افراد دور و نزدیک ما وجود داشته باشند و اگر کمی ریزبین تر باشید شاید به این موضوع فکر کنید که "پس با هیچ کس نمیشود ازدواج کرد"، ولی مسئله در اینجا شناخت، الویت بندی و آگاهی است. اینکه بدانید چه خصوصیاتی برای انتخاب فرد مورد نظرتان مهمتر هستند به این دلیل که شاید مجبور شوید با این خصوصیات تا پایان عمر زندگی کنید. در بعضی موارد حتی ازدواج نکردن خیلی بهتر است از داشتن یک ازدواج ناموفق و به جا گذاشتن دو انسان رنجیده و کودکان ضربه خورده از درگیری های خانوادگی و طلاق.  

بهار پولاد – مشاوره ازدواج ، مشاوره فردی

 

.نظر خود را در ارتباط با مقاله به اشتراک بگذارید
رزرو نوبت مشاوره

چنانچه میخواهید در یک زمان مناسب نوبت مشاوره از روانشناسان ما بگیرید ، وارد تقویم شوید و زمان های خالی مشاور مورد نظر خود را رزرو نمایید و راس همان روز و ساعت برای شروع مشاوره به سایت و یا اپلیکیشن و یا تلفن و یا دفتر مشاور مراجعه نمایید

مشاهده تقویم نوبت ها

درخواست مشاوره آنلاین

پیشنهاد ما این است که برای یک مشارره بهینه و مفید تر از طریق رزرو اقدام به مشاوره نمایید ، چرا که از قبل هم شما و هم مشاور آمادگی بیشتری خواهد داشت، چنانچه شما عجله دارید ، می توانید یکی از مشاوران آنلاین ما را برای مشاوره انتخاب نمایید

مشاهده لیست آنلاین ها

جستجوی مشاوران نزدیک من

چنانچه شما نیاز به مشاوره حضوری دارید و میخواهید مسافت کمتری را تا دفتر مشاور طی کنید ، وارد نقشه شده و بر اساس موقعیت فعلی خود مشاوران نزدیک را مشاهده نموده و برای شروع چت و یا رزرو نوبت مشاوره حضوری ، روی مشاور کلیک نمایید

مشاهده مشاوران روی نقشه