کاهش میل جنسی

۱۴ مهر ۱۳۹۷


سلام دوستان عزيز ، این روزها مشاورین تاپمو سوالات بسيارى در مورد کاهش میل جنسی بین طرفین از مراجعین محترم (آنلاین و حضوری ) دریافت می کنند .
یکی ار عوامل کاهش میل جنسی خیانت یکی از زوجین است . صمیمیت و اعتمادی  كه بين زوجين بوده به آرامی رنگ می بازد  و روز به روز میل جنسی یکی از طرفین کمتر می شود . در پروسه خيانت تا زمانی که خانم یا آقا طرف مقابلى را كه بى وفايى كرده نتواند ببخشد  بايد مراحلى را طى كنند كه اين مرحله در اصطلاح سوگ نام دارد  كه به فرد مي گوييم در سوگ مانده .

 مرحله اول انکار، مرحله دوم شوك ،مرحله سوم خشم و مرحله چهارم افسردگی است . اگر همسر شما به عنوان مثال در مرحله خشم باشد يا در مرحله افسردگی به سر می برد بسیارطبیعی ست  که نسبت به شما میل جنسى او  کاهش پیدا کند و با شما سرد ی رفتار کند ، فردی که مورد بی وفایی قرار گرفته باید به آرامی این مراحل را طی کند تا به شرایط عادی برسد .
بهتر است که  این مراحل  زیر نظر متخصص و به آرامی طی شود. به دلیل اينكه چه بسا افرادی هستند که سالیان زيادى در سوگ خیانت و از دست دادن به سر می برند وهمچنان در مرحله سوگ مانده اند .


 لذا حتما باید این فرایند بخشش و پذیرش اینکه فرد اشتباه کرده است و از این اشتباه پشیمان است  و سعی در جبران دارد  را طى كند و بعد از اینکه این اطمینان حاصل شد و فرایند بخشش صورت گرفت خیلی آرام آرام خودشان به میل جنسی برمی‌گردند و لازم است تا  اين فرآيند به طور کامل و با كمك روانشناس بررسى و كنترل شود که هرچه سریعتر با استفاده از روشهای روانشناحتی مطابق با استانداردهای روز دنیا این مسئله درون فرد خاتمه یابد .

براى پذيرش بخشش فرد  به زمان نیاز دارد و همراهى كامل  صادقانه همسر .
این مساله تنها یک علت ندارد، بلکه علت‌های مختلفی باعث بروز چنین رفتاری می‌شود. در وهله اول ممکن است آن ازدواج از ابتدا دچار مشکل بوده است؛ به این معنا که عشق حقیقی بین زن و شوهر وجود نداشته و دیگر اینکه زن یا مرد نتوانند به علت بیماری‌های جنسی ارتباط زناشویی رضایت‌بخشی برقرار کنند. بسیاری از مواقع خوردن داروها میتونه باعث کاهش میل جنسی بشه و باعث بشه که میزان سطح هورمون را کاهش بدهد.
داروهایی مثل داروهای فشار خون داروهای که برای رشد سریع مو مصرف مي شه.حتماً اگر احساس کردید که با شروع مصرف داروی خاصی میل جنسى خود کاهش پیدا کرده به پزشک معالجتان اطلاع بدین در و صورت امکان جایگزینی برای این دارو در نظر بگیرد.
عوامل ديگر: ورزش بيش از حد،سبك زندگى،تكنولوژى،تغذيه فرزندان.......

اولین گام در درمان کاهش میل‌جنسی این است که ریشه آن را بشناسیم. اینکه آیا کاهش میل جنسی علتی درونی دارد یا  ریشه مشکل را باید در سابقه روابط‌ زناشویی زن و شوهر جستجو کرد.
روابط ‌زناشویی به لذت،احساس، اشتیاق و رهایی نیاز دارد. به‌هرحال باید این‌گونه همسران حتما تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرند تا مشکلشان برطرف شود.

شما می توانید با مشاوران آنلاین جنسی ما در ارتباط باشید .


 

.نظر خود را در ارتباط با مقاله به اشتراک بگذارید
رزرو نوبت مشاوره

چنانچه میخواهید در یک زمان مناسب نوبت مشاوره از روانشناسان ما بگیرید ، وارد تقویم شوید و زمان های خالی مشاور مورد نظر خود را رزرو نمایید و راس همان روز و ساعت برای شروع مشاوره به سایت و یا اپلیکیشن و یا تلفن و یا دفتر مشاور مراجعه نمایید

مشاهده تقویم نوبت ها

درخواست مشاوره آنلاین

پیشنهاد ما این است که برای یک مشارره بهینه و مفید تر از طریق رزرو اقدام به مشاوره نمایید ، چرا که از قبل هم شما و هم مشاور آمادگی بیشتری خواهد داشت، چنانچه شما عجله دارید ، می توانید یکی از مشاوران آنلاین ما را برای مشاوره انتخاب نمایید

مشاهده لیست آنلاین ها

جستجوی مشاوران نزدیک من

چنانچه شما نیاز به مشاوره حضوری دارید و میخواهید مسافت کمتری را تا دفتر مشاور طی کنید ، وارد نقشه شده و بر اساس موقعیت فعلی خود مشاوران نزدیک را مشاهده نموده و برای شروع چت و یا رزرو نوبت مشاوره حضوری ، روی مشاور کلیک نمایید

مشاهده مشاوران روی نقشه