مرد که گریه نمی کنه

۲۹ دی ۱۳۹۷

 

 جمله رایجی که ما از کودکی در تمام محافل خانوادگی اجتماعی می شنویم .اگرشما هم با غم تون راحت نیستین ،غمتون را قورت می دید و سال‌هاست ازسرغم گریه نکردیدچک     کنیدببینید چندتا از حالات زیر را دارید؟ 

 
۱)  آستانه تحمل تان  آماده پایین  و سر هر مسئله کوچک زود جوش می آورید
۲)دائماً بیقرار هستيد احساس می‌کنید همش باید یه کاری بکنید ولی بازم هیچ چیز آرامتان نمیکند هر جا می روید.  دوست دارید زود برگردید خانه ولی در خانه هم قرار ندارید. 
٣)اشتهایتان زیاد شده دلتان ميخواهد چيزى بخورید یا برعکس اشتهایتان خیلی کم شده و میل تان به هیچ چیزی نمی رود.
٤) حوصله هیچ کس را ندارید از آدم‌ها فراری شدید و از معاشرت در جمع ماندن بیزارید در حالی که اصلا قبلا اینطور نبوده ايد. 


٥)همه چی برایتان بی معنی شده هرکاری می کنید همش این سوال در ذهنتان می‌آید که خوب چی این کار را کردم. 
٦)خواب تان خیلی زیاد شده اصلا دلت نمیخواد از تخت تان بیرون بیاید یا برعکس کم خواب شدید و مثلا تا صبح در جایتان غلط میزنید.
۷) اعصاب تان بسیار ضعیف شده است از صداها بیزارید به هر صدایی واکنش نشان می دهید از بو های اطراف تان بیزارید نور هایی که در اطرافتان هستند شما را اذیت میکنند .
۸)نسبت به همه چیز و همه کس بی تفاوت شده اید هیچ احساسی ندارید انگار هیچ چیزی شما را خوشحال نمی‌کند و یا هیچ چیز شما را ناراحت نمی کند کاملا کرخت شده اید. 
گریه کنید مرد هم گریه میکند از گریه کردن نترسید این باور غلط نه تنها منصفانه نیست بلکه بسیار غیرمنصفانه است و صمیمیت را خدشه‌دار می‌کند احساساتتان را بروز دهید بدون ترس با دیگران در میان بگذارید
٩) خوابتان به هم ریخته است بسیار کابوس می بینید دم دم های صبح از خواب بیدار می شوید به هیچ عنوان دوست ندارید بخوابید از کابوس ها وحشت دارید از ترس کابوس دیدن  بیدار می مانید
گریه کنید مرد هم گریه می کند از گریه کردن نترسید این باور غلط نه تنها منصفانه نیست بلکه بسیار غیرمنصفانه است و صمیمیت را خدشه‌دار می‌کند احساساتتان را بروز دهید بدون ترس با دیگران در میان بگذارید.
والدین باید توجه کنند به کودکانشان اگر کودکشان دچار شرم ترس خجالت است  باید حتما با آن صحبت کنند اگر نمی‌توانند ارتباط برقرار کنند حتما به مشاور مراجعه کنند.


از کودکی باید به پسر بچه ها یاد بدهیم هر موقع که ناراحتی یا غصه دارند مشکلی دارند حرف بزنند و اگر احساس بغض دارند گریه کنند.
 به کودکانتان نگویید مرد که گریه نمی‌کند و چون مرد باید گریه کند مرد بیشتر  از زن به گریه و اشک نیاز دارد نگویید به پدرانتان که شما تکیه گاهم هستید و طاقت ریختن اشک شان را نداریم دارید به  آنها ظلم می‌کنیم و صمیمیت را درون آنها می کشید .

.نظر خود را در ارتباط با مقاله به اشتراک بگذارید
رزرو نوبت مشاوره

چنانچه میخواهید در یک زمان مناسب نوبت مشاوره از روانشناسان ما بگیرید ، وارد تقویم شوید و زمان های خالی مشاور مورد نظر خود را رزرو نمایید و راس همان روز و ساعت برای شروع مشاوره به سایت و یا اپلیکیشن و یا تلفن و یا دفتر مشاور مراجعه نمایید

مشاهده تقویم نوبت ها

درخواست مشاوره آنلاین

پیشنهاد ما این است که برای یک مشارره بهینه و مفید تر از طریق رزرو اقدام به مشاوره نمایید ، چرا که از قبل هم شما و هم مشاور آمادگی بیشتری خواهد داشت، چنانچه شما عجله دارید ، می توانید یکی از مشاوران آنلاین ما را برای مشاوره انتخاب نمایید

مشاهده لیست آنلاین ها

جستجوی مشاوران نزدیک من

چنانچه شما نیاز به مشاوره حضوری دارید و میخواهید مسافت کمتری را تا دفتر مشاور طی کنید ، وارد نقشه شده و بر اساس موقعیت فعلی خود مشاوران نزدیک را مشاهده نموده و برای شروع چت و یا رزرو نوبت مشاوره حضوری ، روی مشاور کلیک نمایید

مشاهده مشاوران روی نقشه