چگونه شکاک نباشیم؟

۲۷ اسفند ۱۳۹۷

من عاشق شوهرم هستم من عاشق زندگیم هستم من از ازدواجم راضی هستم اما گاهی اوقات هم ناراضی ام دیگر از چک شدن کنترل شدن بیجا خسته شدم شوهرم را دوست دارم او هم مرا دوست دارد غیره او مرد دیگری را دوست ندارم اما نمی دانم چرا به من شک دارد خودش می گوید شک نیست توجه است من تو را دوست دارم و اگر تو را کنترل می کنم می خوام از تو مراقبت کنم و به تو توجه دارم.
 � این جملات مراجعانی هست  که هر روز به ما مراجعه می‌کنند و با تمام ناچاری و ناگزیری طلب کمک و راهنمایی میکنند،و سوال میکنند که آیا واقعا همسرم  عاشق  ام هست؟ آیا واقعا شوهرم به من شک دارد؟من چه کار کنم که زندگیم را حفظ کنم.؟

میخواهم در مورد این زنان و مردان و نشانه های شک و عشق صحبت کنیم. آیا میدانستید خیلی این زنان  در روابط آزاردهنده نمی دانند که دارند آزار می بینند ؟دلیل این موضوع چیست؟دلیل اصلی این سردرگمی این است که طرف مقابل آنها را قانع می‌کند که این رفتار  را به خاطر آنها می کند به خاطر عشقی که با آنها دارد آن را به خاطر داشته باشید که شما دلیل رفتار او نیستید و عشق به شما توجیه برای آزار نمی‌دهد. میخواهم کمی از نشانه ها بگویم تا بدانید فرق عشق و شک و کنترل را  وبا هم بررسی کنیم  یکی از نشانه های اولیه این است که شما احساس خطر میکنید  وقتی خیلی خوش و خرم هستید و کارهایی می کند یا چیزی می گوید که شما را ناراحت میکند زمانی که دلیل کارهایش ازش می پرسید می‌گوید من عاشق تو هستم و دارم به تو توجه می کنم و از تو مراقبت می کنم و شما در آن لحظه احساس می‌کنید که شاید زیادی حساسیت نشان میدهید و خودتان دارید موضوع  را پیچیده میکنید  شاید شما کاری کردید که همسرتان واکنش غیر معقول نشان می‌دهند و در پاسخ سوال شما می گوید من عاشقت هستم .و آن زمان است که هی خودتان را سرزنش می کنید ذهنتان پر از سوال می شود من چه کردم شاید من واقعا رفتارم درست نبوده که عاشق من هست همه می‌گویند عاشق من است شما بسیار مضطرب می شوید دیگر نشانه این است که رابطه به سرعت پیش می‌رود و شما به سرعت متعهد می شوید نسبت به آن فرد و  به سرعت با هم وارد رابطه می شوید  تصمیم به ازدواج می‌گیرد و او مدام می‌گوید که تو نیمه گمشده من هستی و این جمله قشنگ ترین جمله  احساسی میشود برای شما .

او مدام کنترل میکند  شما را و نشانه ها: کجایی؟ داری کجا میری؟ با کی هستی ؟چرا پیام مرا جواب نمیدی  یا چرا 3 دقیقه دیر جواب دادی؟ چرا به من نگفتی از خانه داری بیرون میای؟ وقتی تازه یک رابطه پا گرفته ممکن است  حس خوبی از این جمله ها دتشته باشید و بگویید چه قدر دوسم دارد و بهم توجه میکند ولی بدانید که این کار هیچ کدام نشانه عشق نیست این نشانه اولیه یک فرد کنترل گر است او دائماً در حال حسادت است شما ممکن است در رابطه نشانه حسادت را احساس نکنید یا حتی احساس ذوق کنید و بسیار برایتان دوست داشتنی و جذاب باشد که مردتان دارد حسادت می کنند چرا برای زنها حسادت مردان جذاب می شود ؟چون احساس می کنند که مردشان به خاطر احساس و عشقی که به او دارد حسادت می کنند و دلشان می خواهد مرد جز خودش به همسرش نگاه نکند دقیقاً در این زمان است که حسادت مردان جذاب می شود برایتان.


این نشانه  دیگر نشانه احساس مالکیت است درست مثل حسادت احساس مالکیت هم در اوایل رابطه حس خوبی به فرد می‌دهد او مدام میگوید تو مال من هستی این جمله شاید به صورت محاوره بسیار جذاب و زیبا باشد برای یک زن اما اگر به عمق آن نگاه کنیم و از لحاظ روانشناختی جمله را بررسی کنیم این نشانه را به ما میدهد که این فردی که این جمله را به ما می گوید ما را جزئی از  دارایی  خود میداند  مال من هستی عمق ریشه این جمله اصلا لذت بخش و جذاب نیست.  نشانه ی دیگر  به جای اینکه نه گفتن شما را قبول کند فکر می‌کند وقتی  که نه می‌شنود باید با شما بحث کند و عصبانی میشود که ما مخالفت کردید با او و احساس میکند از کنترلش خارج شدید. یک سوال اینجا برای مشاور پیش می آید آیا شما را از خانواده همکاران و دوستان خود جدا کرده است؟ قطعا بله  و از این واژه ها استفاده میکند  دوستان تو حسودی می کنند به رابطه و زندگی ما آن ها  من نمی‌خواهند  ما باهم باشیم آن فرد مناسب دوستی با تو نیست من با  تمام وجود عاشق تو هستم خواهر تو می خواهد رابطه و زندگی  من و تو رو نابود کنه من فقط می خوام از رابطه مان حفاظت کند و همه فعالیت‌ها و روابط اجتماعی شما را غیر  نرمال و خارج ضابطه میداند. او ممکن است به طور مستقیم این کار را نکند و بیان کند چرا باید امشب  میخواهی خانه مامانت،دوستت،خواهرت .......بروی ؟ نمیخوای بامن باشی  و ذهن شما را مضظرب میکند می گوید اگر عاشق من بودی به مهمانی نمی رفتی یا شرکت نمیرفتی به آن محفل نمیرفتی پس تو عاشق من نیستی من این رابطه رو تا همینجا هم که هست آوردم من نبودم خیلی وقت پیش رابطه ما تمام شده بود چون تو برای رابطه  مان هیچ تلاشی نمیکنی و تو عاشقم نیستی و تو عاشق من نیستی این جملاتی است که مدام از او می شوند و احساس  گناه می‌کنید .
خود را سرزنش می کنید تند می‌شوید و هزاران احساس بد در وجود شما آشکار می شود این بخشی از روابط روابط آزاردهنده است و خود را در جلد عشق نشان میدهد که فرمت کنترل دارد. این نشانه هایی است که بعد از مدتی به صورتی  در رابطه نیز خودنمایی می‌کنند .بسیاری از روابط آزاردهنده   به خشونت کشیده می شود .اهرچه نشانه های اولیه را بیشتر بشناسیم و کمک بگیریم به خشونت کمتر کشیده می شود. مشاوران متخصصین ما آماده هرگونه مشاوره آنلاین در زمینه خشونت خیانت و مشاوره فردی هستند.

.نظر خود را در ارتباط با مقاله به اشتراک بگذارید
رزرو نوبت مشاوره

چنانچه میخواهید در یک زمان مناسب نوبت مشاوره از روانشناسان ما بگیرید ، وارد تقویم شوید و زمان های خالی مشاور مورد نظر خود را رزرو نمایید و راس همان روز و ساعت برای شروع مشاوره به سایت و یا اپلیکیشن و یا تلفن و یا دفتر مشاور مراجعه نمایید

مشاهده تقویم نوبت ها

درخواست مشاوره آنلاین

پیشنهاد ما این است که برای یک مشارره بهینه و مفید تر از طریق رزرو اقدام به مشاوره نمایید ، چرا که از قبل هم شما و هم مشاور آمادگی بیشتری خواهد داشت، چنانچه شما عجله دارید ، می توانید یکی از مشاوران آنلاین ما را برای مشاوره انتخاب نمایید

مشاهده لیست آنلاین ها

جستجوی مشاوران نزدیک من

چنانچه شما نیاز به مشاوره حضوری دارید و میخواهید مسافت کمتری را تا دفتر مشاور طی کنید ، وارد نقشه شده و بر اساس موقعیت فعلی خود مشاوران نزدیک را مشاهده نموده و برای شروع چت و یا رزرو نوبت مشاوره حضوری ، روی مشاور کلیک نمایید

مشاهده مشاوران روی نقشه