مشاوره جنسی آنلاین

یکی از مهمترین نیاز های جسمی و روانی انسان که باید مانند نیاز به آب، هوا، غذا، امنیت و محبت، به آن توجه شود نیاز به رابطه جنسی و پاسخگویی به امیال جنسی می باشد. نیازی که نمی توان آن را نادیده گرفت چنانکه یکی از مسائل اساسی جامعه انسانی را تشکیل می دهد.


نیاز جنسی در زنان و مردان

هرچند میل جنسی، میزان و شکل پاسخگویی به آن در زنان و مردان متفاوت است ولی این نیاز، هم در خانم ها و هم در آقایان وجود دارد. برقراری تعادل میان امیال و لذت های مختلف زندگی یکی از اصول مهم داشتن یک زندگی سالم است. همانطور که بی توجهی به یکی از نیازهای طبیعی انسان مانند نیاز به محبت و یا پاسخگویی بیش از حد به آن می تواند دردسر ساز و یا موجب اختلال در روند زندگی سالم شود، بی توجهی یا توجه بیش از حد به میل جنسی هم می تواند مخل سلامت و آرامش انسان گردد.

مشاوره جنسی و زناشویی

در جامعه ما که صحبت کردن از این موضوع اغلب با ترس و خجالت همراه است، مشاوره جنسی راهی برای شناخت و توجه به این میل و نیاز جدی ما ایجاد می کند. با کمک گرفتن از کسانی که در این زمینه دارای تخصص هستند و با یاد گرفتن اصول صحیح در مورد بدن و روان خود و طرف مقابل، می توان زندگی جنسی سالم تر و شیرین تری را تجربه کرد.

در مورد رابطه جنسی و روابط زناشویی نکات زیادی مطرح می شود از جمله اینکه چگونه و به چه میزان باید به این نیاز جسمی و روانی پاسخ گفت؟ آیا برای آن حدی تعیین شده است و این قوانین بر چه مبنایی هستند؟ شریک جنسی ما باید چه کسی باشد؟ مشکلات جنسی به چه دلایلی ایجاد می شوند؟ راه حل آنها چیست؟ و هزاران سوال دیگر...


تربیت جنسی

در بیشتر کشور های پیشرفته برنامه ریزی برای تربیت جنسی درست را از کودکی مورد توجه قرار داده اند. آنها در مدارس ابتدایی با کسب اجازه و رضایت والدین به دانش آموزان هر مقطعی با توجه به سطح درک و نیاز آنها درباره اندام های خصوصی شان، اندام تناسلی، جنسیت، تفاوت های جسمی شان با یکدیگر، چگونگی محافظت از تعرض دیگران، چگونگی نگهداری و مراقبت از خود، حریم خصوصی و دیگر موضوعات اساسی، آموزش های مناسبی می دهند. همچنین در سنین بالاتر درباره ی آداب اجتماعی و اخلاقی صحیح، راه های جلوگیری از بارداری، مسئولیت پذیری و دیگر مسائل ضروری در زمینه ی روابط جنسی، اطلاعات و آگاهی درست و علمی در اختیار نوجوانان می گذارند.

اما متاسفانه در جامعه ما نه تنها چنین آموزش هایی وجود ندارد بلکه به جای توجه به این موضوع به عنوان یک نیاز حقیقی که باید مانند هر نیاز انسانی دیگری برای پاسخگویی به آن راه های درست را آموزش داد، آن را انکار می کنند و فرد را بدون آگاهی و آمادگی لازم به سوی جامعه بزرگتر هول می دهند. که در چنین جامعه ای نمی توان از افراد انتظار ازدواج و زندگی زناشویی موفق داشت.

در اینجا وظیفه والدین برای کودکان و نوجوانان سنگین تر خواهد بود و همچنین مسئولیت بیشتری برای یادگیری و شناخت بر دوش هر کدام از افراد جامعه قرار خواهد گرفت.

آموزش جنسی

برخی از روانشناسان و مشاوران برای یاری جامعه و پر کردن جای خالی آموزش در سیستم آموزشی ما، علاوه بر سکس تراپی و درمان مشکلات جنسی و روانی مربوط به آن، برای مشاوره جنسی، مشاوره زناشویی، مشاوره جنسی کودک و نوجوان، تربیت جنسی کودکان و دیگر موضوعات مربوط به آن، آموزش های لازم را فراگرفته اند و آن را در قالب نوشته ها و مقالات، فیلم های آموزشی، سمینارها و کارگاه های آموزشی، مشاور فردی و گروهی و ... در اختیار مردم قرار می دهند.

مشاورآنلاین تاپموبه شما کمک می کند در فضایی امن و راحت و با صرف هزینه و زمان کمتر، از دغدغه ها و مشکلات خود صحبت کنید و راهنمایی های لازم را از مشاور جنسی، مشاور خانواده و سکس تراپیست های با تجربه و متخصص دریافت کنید.